Hotline: 0907 737 826, 0910 737 826
od 8:00 do 21:00 (po dohode aj 24h denne)

INTERNET

Firma Smart je partnerom firiem Slovanet (Wimax Telecom) a Benestra (Nextra GTS). Zabezpečujeme získavanie nových zakazníkov, poradenstvo a predovšetkým montáž, konfiguráciu a servis.

 

Wimax technológia

O WiMAX-e (Worldwide Interoperability for Microwave Access) sa v súčasnosti všade hovorí ako o novom štandardnom širokopásmovom internete. Vykazuje silné tendencie vyvinúť sa ako dominantný štandard bezdrôtového, pevného aj mobilného prístupu na internet. WiMAX definuje technológiu, ktorá uplatňuje namiesto káblového prenosu medzi prevádzkovateľom siete a zákazníkmi rádiový prenos . Oblasť bezdrôtového širokopásmového prístupu na internet je najdôležitejší vývojový segment v moderných telekomunikáciach.
  Aplikácia tejto technológie zabezpečí širokopásmové pripojenie na internet aj územiam, kde to doposiaľ nebolo možné. Zároveň technológia umožňuje širokopásmový mobilný a personalizovaný prístup pre stacionárneho aj nomadického zákazníka. To znamená, že širokopásmový internet je vždy tam, kde sa užívateľ práve nachádza.

 

ADSL technológia

Technológia ADSL patrí do skupiny príbuzných technológií xDSL. Pripojenie na internet prostredníctvom ADSL technológie je realizované na už existujúcej telekomunikačnej infraštruktúre, pričom na prenos dát sa využívajú odlišné frekvencie než na prenos hlasu. Prenos hlasu a prenos dát je tak možný v tom istom čase - užívateľ môže byť permanentne pripojený na internet a zároveň telefonovať podľa potreby.