Hotline: 0907 737 826, 0910 737 826
od 8:00 do 21:00 (po dohode aj 24h denne)

BEZPEČNOSTNÉ SYSTÉMY

Jedným z najmodernejších riešení kamerového systému sú kamery pripájané priamo do počítačovej siete (LAN). Sú to jednoúčelové počítače na zosnímanie a spracovanie obrazu a jeho následné sprístupnenie na sieti. Znamená to, že kamera obsahuje vlastný procesor, pamäť, operačný systém a sieťové pripojenie.  IP kamera je zariadenie  poskytujúce obraz, ktorý môže byť spracovaný a analyzovaný už v kamere (napr. pohyb), v PC umiestnenom v LAN (napr. detekcia ŠPZ)...  Použitím IP kamier sa  systém stáva univerzálny z hľadiska účelu a otvorený ďalšiemu rozširovaniu. Pre tvorcu systému je potom dôležité správne vybrať typy kamier, spôsob pripojenia  a príslušný software a pochopiteľne nainštalovať a nakonfigurovať systém k plnej spokojnosti zákazníka. Firma Smart ma bohaté skúsenosti s implementáciou  dohľadových systémov, preto sa na nás môžete kedykoľvek obrátiť.

 

Sieťový video systém používajúci IP kamery

 

Sieťová kamera v sebe kombinuje kameru a počítač, ktorý obsahuje digitalizačný a kompresný čip, ako aj sieťový konektor. Obraz je prenášaný cez sieť a switch, pričom je nahrávaný do počítača v ktorom je záznamový softvér. Toto je skutočný IP video systém a je plne digitálny bez žiadnych analógových súčastí.
Sieťový video systém používajúci sieťové kamery má nasledujúce výhody:


· Kamery s vysokým rozlíšením ( až 16 megapixelov )

· Stála kvalita obrazu

· PoE (prenos dát a napájania cez jeden Ethernet kábel)

· Bezdrôtoý prenos

· Ovládanie pohyblivých (PTZ, Dome) kamier priamo cez LAN

· Prenos audia s videom po Ethernete

· Digitálne vstupy a výstupy pre ovládanie iných systémov

· Celková flexiblita a škálovateľnosť systému

 

Tento obrázok ukazuje skutočný sieťový video systém, kde je obraz súvisle posielaný cez sieť, používajúc pri tom sieťové kamery. Tento systém využíva všetky výhody digitálnej technológie a poskytuje obsluhe stálu kvalitu obrazu kdekoľvek sa nachádza.